Kamerové systémy - CCTV

Požiarna signalizácia - EPS

Zabezpečovacie systémy - EZS

Dochádzkové systémy, Prístupové systémy - Access a Turnikety

Závory, automatické brány, parkovacie systémy

Systém kontroly strážnej služby PATROL

Televízna a satelitná technika - SAT & TV

Audiovrátniky - Videovrátniky - Domáce telefóny

Telekomunikačné a dátové siete

Trezory

Silnoprúdové elektroinštalácie

Energy saving systems

Referencie HOTEL POLEX Senica
HOTEL POLEX Senica


JA-84P OASiS

Avatar Zväčšiť obrázok Bezdrôtový detektor pohybu s kamerou a bleskomPIR detektor pohybu JA-84P, ktorý obsahuje kameru s bleskom  (funkcia, ktorú má Jablotron chránenú medzinárodným patentom). Ak je v chránenom priestore detegovaný pohyb, kamera nafotí automaticky sériu 4 obrázkov. Tie sa ukladajú do vnútornej pamäte detektora a je ich možné neskôr prezerať na počítači (obdobne ako v digitálnom fotoaparáte). Detektor sa k PC pripája USB káblom a k detektoru prostredníctvom MINI USB konektora.

Okrem toho sa komprimované verzie obrázkov (fotiek) odosielajú bezdrôtovo do ústredne JA-8x (aktuálne verzie ústrední v predaji) vybavenej modulom JA-80Q, odkiaľ sú posielané mimo objekt (obvykle na server, alebo na mobilný telefón). Zasielané môžu byť GSM sieťou alebo cez internet – záleží na tom, aký typ komunikátora (GSM alebo LAN) sa použije v ústredni.

Fotografie na serveri je možné prezerať cez internet, môžu byť preposielané na mobilný telefón (SMS s odkazom pre pripojenie na nové foto) alebo nastaviteľný e-mail. Úlohou kamery je vizuálne potvrdiť, či bola aktivácia detektora vyvolaná pohybom človeka (t.j. optické potvrdenie poplachu). Bliknutie blesku pri fotení navyše núti páchateľa pozrieť sa smerom na detektor, čím sa zvyšuje pravdepodobnosť, že nasledujúca fotka zachytí jeho tvár. Blesk jasne varuje páchateľa, že je fotografovaný, čo v množstve prípadov spôsobí jeho útek.

Ak sa naopak rozhodne detektor poškodiť, vyhlási sa okamžite sabotážny poplach a systém tak vlastne potvrdí prítomnosť páchateľa v objekte ešte skôr, než sa stihnú preniesť fotografie.

Detektor je určený pre vnútorné použitie a je napájaný dvomi lítiovými batériami, ktorých životnosť je pri bežnom používaní 3 roky (cca 1000 sérií fotografií, fotí sa len vtedy, ak je ústredňa v stave zapnutej ochrany). Fotky sú v rozlíšení 160x120 bodov (pixelov). Najväčšou prednosťou je fakt, že nie je potrebné inštalovať žiadny kábel.

Ako to funguje?

•Po zaznamenaní pohybu pri zapnutej ochrane systému detektor odfotí sekvenciu 4 fotografií (súčasne hlási informáciu o pohybe v objekte zabezpečovacej ústredni).

•Prvá fotografia sa odfotí okamžite po aktivácii bez blesku, nasledujúce tri fotografie (cca. každú sekundu jedna) sa fotia s bleskom.

•Fotografie sa komprimujú do JPG formátu a okamžite sa prenášajú do ústredne prostredníctvom obojsmernej bezdrôtovej komunikácie.

•Ústredňa bezprostredne odošle fotografie von z objektu prostredníctvom GPRS/IP komunikácie (pomocou GSM alebo LAN komunikátora).

•Priemerná doba prenosu fotografie z detektora na zabezpečený internetový server je cca. 20 sekúnd.

•Systém dokáže odoslať odkaz na fotografiu až do Vášho mobilného telefónu, prípadne poslať fotografiu prostredníctvom servera na nastavenú emailovú adresu.

•Rozlíšenie fotografií: čiernobiele 160 x 120 bodov.

•Zabudovaný LED blesk osvetlí priestor do cca. 3 metrov.

•Napájanie dvomi 3V lítiovými batériami (priemerná životnosť cca. 3 roky - závislé aj od počtu fotografií).

•Do vnútornej pamäte sa ukladá posledných 61 fotografií v originálnej BMP kvalite – automatické prepisovanie pri naplnení pamäte.

•MINI USB port umožňuje sťahovanie alebo prezeranie obrázkov priamo z pamäte na počítač (správa sa ako vymeniteľný disk).

•Detektor je určený na použitie v systéme OASiS alebo môže pracovať ako jednoduchá samostatná automatická kamere.

Zabudovaný blesk s patentovanou logikou

Hlavnou úlohou kamery je potvrdenie skutočného poplachu spôsobeného páchateľom. Blesk zabudovaný v detektore osvetlí priestor pred sebou, ale okrem toho má ďalšiu dôležitú funkciu patentovanú Jablotronom:
•Neočakávaný záblesk donúti páchateľa pozrieť sa za zdrojom svetla, čím sa zvýši pravdepodobnosť zachytenia tváre osoby v objekte na nasledujúcich fotografiách.
•Blesk jasne ukáže páchateľovi, že bol odfotografovaný a je pravdepodobné, že ho to donúti utiecť. Ak sa tak nestane a páchateľ sa rozhodne detektor zničiť, dôjde k aktivácii sabotážneho kontaktu. Tým páchateľ jednoznačne potvrdí svoju prítomnosť v objekte, ešte pred doručením fotografie.

Technické parametre: 

Napájanie 2 x lítiová batéria CR123A
Typická životnosť batérie cca 3 roky (max. 1000 záberov)
Komunikačné pásmo 868 MHz, protokol OASiS
Komunikačný dosah cca 300 m (priama viditeľnosť)
Doporučená inštalačná výška 2.0 až 2,5 m nad úrovňou podlahy
PIR uhol detekcie / dĺžka záberu 120°C / 12 m (so základnou šošovkou)
Rozlíšenie kamery 160 x 128 bodov, ČB
Vnútorný formát obrázka BMP
Formát obrázka prenášaného do ústredne JPG
Uhol zorného poľa kamery 50°C
Dosah blesku max. 3 m
Prostredie podľa STNE EN 50131-1 II. vnútorné všeobecné
Rozsah pracovných teplôt -10 až + 40°C
Rozmery 110 x 60 x 55 mm

 « Späť